Vypadávanie vlasov je závažný problém, týka sa mnohých ľudí. Samotné šampónovanie však nevedie k vypadávaniu vlasov. Ak ale používate zlý resp. nesprávny typ šampónu, môžete si poškodiť vlasy, čo môže z dlhodobého hľadiska viesť k vypadávaniu vlasov, pretože sa oslabia od korienkov. Preto je dôležité zvoliť ten správny šampón.
Ak si dokážete identifikovať typ vlasov, môžete pristúpiť k rozhodovaniu, aký šampón vyberať. Voliť by ste mali podľa typu vlasov a nie podľa značky šampónu. Dokonca je vhodné značky po 4 – 5 týždňoch striedať, aby sa vlasová pokožka voči jednotlivým zložkám nestala rezistentnou.
Najdôležitejšou úlohou šampónu je postarať sa o vlasovú pokožku – udržiavať ju čistú a zdravú. Tak ako keď sa kúpete alebo sprchujete preto, aby ste z tela zmyli nečistoty… šampón robí to isté s vlasmi. Nejde o žiadnu zázračnú prísadu, ktorú sľubuje reklama. Kvalitný šampón by mal mať pH medzi 5 až 7, potom neuškodí ani vlasovej pokožke ani vlasom. Pozor tiež na amoniak, ten vlasom škodí.
V tomto prípade je vhodné voliť jemné bylinné šampóny. Takto si môžete umývať vlasy často, dokonca denne ak je to potrebné. Zabránite hromadeniu nečistôt na vlasovej pokožke. Kondicionér je vhodné nanášať iba na konce vlasov. Ak si nechcete vlasy umývať každý deň, môžete hľadať šampón so silnejšou koncentráciou.
Ľudia so suchými vlasmi by mali používať jemný prostriedok. Po umývaní vlasov sa im budú vlasy upravovať horšie. Preto je dôležité používať aj kondicionér. Kvôli krepovitosti sa odporúča naniesť aj sérum na vlasy či kondicionér proti krepovitosti. Vlasy nie je dobré šampónovať každý deň.
Môžete si zvoliť akýkoľvek šampón, ktorý nie je špecificky určený na nejaký problém s vlasmi. Vlasy môžete umývať často, vlasová pokožka bude čistá, čo je základnou prevenciou problémov s vlasmi.
Ak máte rozštiepené končeky, treba si ich najskôr nechať podstrihnúť. Súčasne potrebujete posilniť vlasy, takže je vhodné používať šampóny s keratínom. Ak máte lupiny, používajte šampóny proti lupinám, ale nepoužívajte ich častejšie ako raz či dvakrát do týždňa. Vlasy totiž môžu zostať drsné a suché. Keď už budete mať lupiny pod kontrolou, prestaňte šampón proti lupinám používať.
Hľadajte šampón, ktorý vlasom pridá na objeme, sledujte si ale hladinu pH. Nepoužívajte priveľa kondicionéru, iba ak ho skutočne treba. Inak vlasy ešte viac zaťažíte. Dbajte na to, aby ste vymyli všetky zvyšky z vlasov, inak budú vlasy znovu ochabnuté a spľasnuté.
Výživové doplnky možno pri liečbe vypadávania vlasov užívať samostatne alebo ako doplnok liečby k šampónom, kondicionérom, vodičkám či laserovej terapii.…
Mnohé šampóny proti vypadávaniu vlasov sľubujú zastavenie padania vlasov a podporu rastu nových, nie vždy to však aj spĺňajú. Ak…
Mnohí ľudia považujú svoje vlasy za svoju pýchu, míňajú na ich úpravu a starostlivosť veľké peniaze. Nemožno sa preto čudovať,…
V boji proti vypadávaniu vlasov už vyše desať rokov dosahujú vynikajúce výsledky produkty firmy DS Laboratories. Kombinuje kľúčové zložky účinné…
Ide o jednu z arzenálu prísad proti vypadávaniu vlasov u žien aj u mužov, rooibos. Nájdete ho v kvalitných šampónoch…
Čo je Toppik? Odpoveď na otázku možno začať vysvetlením, čo Toppik nie je. Má síce čo do činenia s vlasmi,…